За статистикою, 5% жінок стикаються з такою проблема як ранній клімакс. Припинення менструацій і згасання репродуктивної функції — нормальне явище у віці 45-50 років. Якщо ж клімакс настає набагато раніше, приблизно в 30-35 років, то це не є норма. Причини передчасної менопаузи можуть бути різні — це і спадкові захворювання, і патології, і нездоровий спосіб життя.

Якщо вчасно не виявити гормональні зміни, велика ймовірність розвитку серйозних захворювань: цукровий діабет, інсульт та інфаркт, гіпертонія, хвороба Альцгеймера. Зміни торкнуться і зовнішності, так як клімакс запускає в організмі жінки процеси старіння. Погіршується стан шкіри, нігтів, волосся.

Однак не варто вдаватися до смутку. Необхідно звернутися за допомогою до гінеколога, пройти обстеження на ранніх етапах цього явища. Отримавши необхідне лікування є велика ймовірність зберегти дітородну функцію і відсунути настання клімаксу. Необхідно усвідомлювати важливість вжиття заходів з лікування ранньої менопаузи, ні в якому разі не пускати все на самоплив.

В медичному центрі «Гінея» ви можете проконсультуватись з кваліфікованим гінекологом, пройти ультразвукове та лабораторне обстеження.